Galaktická iluze aneb Návštěva Prahy

Galaktická iluze aneb Návštěva Prahy

Publikováno: 15.5.2024 Autor(ka): Zuzana Urbánková

V úterý 14.5.2024 navštívila třída 7.B naše hlavní město, Prahu. Co vše tam žáci viděli a zažili?

V brzkých ranních hodinách započala naše pouť s jasným cílem - Praha. Cesta, i když dlouhá, utekla rychle, náladu nám nezkazilo ani popojíždění v koloně. Program jsme měli velmi bohatý.

Například jsme navštívili Galaxii barev. Skoro jako bychom se ocitli ve vesmíru! Kolem nás létaly planety, v prostoru se vznášely 3D tvary, pod kterými byl zdánlivě nekoneční prostor. Malovali jsme pomocí UV světla, klouzali do míčků, chodili po světelné řece... Byla to skutečně nádhera a požitek pro naše smysly.

Protože nám počasí přálo, vydali jsme se poté na procházku Prahou. Táhlo nás to do historického centra. Postáli jsme pod Orlojem a na Staroměstském náměstí, obdivovali okolní historickou architekturu. Samozřejmě nemohla chybět návštěva Karlova mostu, z něhož jsme měli úchvatný výhled na Pražský hrad.

Muzeum fantastických iluzí si pohrálo s naším vnímáním perspektivy a světa kolem nás celkově. Viděli jsme spoustu optických iluzí, zdánlivě pohyblivých obrázků apod. Také zde byla spousta kulis, které nás vybízely k tomu, udělat si fotografii na památku. Díky tomu se v našich galeriích objevily fotky, na kterých jsme v obrácené místnosti, naše hlava je vystavena na talíři nebo nás plánuje sníst kočka.

Pouze slovy nelze popsat vše, co jsme zažili, podívejte se na fotky níže, případně prolistujte celou fotogalerii, kterou naleznete ZDE. Uvidíte, že jsme se měli skvěle!