Máme rádi zvířata: den třetí

Publikováno: 31.8.2023 Autor(ka): Tomáš Bílý

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst... zpívá se v jedné známé písničce a my jsme se rozhodli, že dnes zjistíme, zda je to pravda.

Náš třetí den začal už při srazu před školou, kde nás rozveselil pejsek našeho pana vedoucího. Poté, co jsme se odebrali do našeho zázemí ve škole, jsme viděli ukázku poslušnosti a výcviku tohoto pejska. Rozhodně je moc poslušný a hlavně má moc rád děti, a tak jsme se s ním všichni pomazlili.

Kolem deváté jsme se odebrali do Jihomoravského muzea, kde pro nás byl připraven program, který nás seznámil s Hroznovou kozou. Tu jsme museli při naší návštěvě hledat, protože se někam ztratila. Tvořili jsme její podobu, poslouchali příběhy, naučili se pracovat s drtičkou na ovoce a následně jsme pak lisovali mošt z jablíček. Je to moc dobré a zdravé pití. Také jsme se něco dozvěděli o okurkách, jak k nám se dostaly a jak se dříve jedly. Aby toho nebylo málo, tak jsme si ještě každý upekl svůj chlebánek. Ostatně to, jací jsme pekaři, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Po řízku, který jsme si zbaštili ve školní jídelně, na nás již čekal autobus. Ten nás odvezl za zvířátky do Merlin´s Kinderwelt farmy na Hatích. Počasí se konečně umoudřilo a už nám nepršelo. My jsme si tak mohli užít přítomnost několika desítek zvířátek na této farmě. Na rozdíl od včerejší návštěvy v ZOO jsme tady mohli zvířátka pohladit, nakrmit, pochovat a třeba se formou her a kvízu seznámit i s dalšími zajímavostmi o zvířátkách. Viděli jsme tu oslíky, koníčky, slepičky, kravičky, lamy, kozlíky, morčátka, králíčky, husy a spoustu dalších zvířátek. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je se starat třeba o takového koníčka, jak ho správně vyhřebelcovat či jak mu očistit kopýtka. Moc super odpoledne. Ostatně mrkněte do fotogalerie a hned vám to bude jasné.

Fotogalerii najdete zde: Máme rádi zvířata - den třetí - FOTOGALERIE