VÝUKA PŘÍRODOU A HISTORIÍ

Publikováno: 14.4.2019 Autor(ka): Jana Mikulková

Projektový den pro žáky 5. a 6. ročníků.

Stejně jako v předchozích letech i v letošním roce se naši žáci 5. a 6. ročníků z Václavského nám. i Jubilejního parku zúčastnili projektu za poznáváním přírody a historie.

Ráno všechny čekala pekelná rozcvička na školním hřišti a poté se žáci ve skupinách vydali do Karolíniných sadů, kde na ně čekalo 7 stanovišť s úkoly.

Na každém stanovišti žáci plnili úkoly, které ověřovaly jejich znalosti z botaniky, zoologie, zeměpisu, archeologie i ekologie.

Že učení se venku při hře je rozhodně větší zábava než ve školních lavicích dokazuje nadšení ze strany dětí i jejich kantorů. Za to patří velký dík i pracovníkům Jihomoravského muzea ve Znojmě, bez kterých by se tato akce neobešla. Příští šesťáci se už mohou těšit, co si pro ně jejich budoucí učitelé připraví zase za rok.