Kariérní poradenství - Mgr. Pavel Dufek

Kariérové poradenství je systém poradenských služeb, jehož cílem je pomáhat žákům při rozhodování v otázkách vzdělávání, profesní přípravy, volby zaměstnání a rozvoji kariéry v budoucí fázi jejich života. Na naší škole působí jeden kariérní poradce a tím je Mgr. Pavel Dufek. Poskytuje poradenskou činnost pro zákonné zástupce a žáky při volbě následného studia, tzn. poskytuje informace o jednotlivých typech škol, požadavcích a předpokladech přijetí, seznamuje žáky s organizací přijímacího řízení ve středních školách a konzervatořích, je nápomocen při vyplňování přihlášek ke studiu, vede jejich evidenci,
poskytuje individuální konzultace pro žáky a jejich rodiče, vyhodnocuje výsledky přijímacího řízení. Od roku 2024 mohou rodiče podávat přihlášky elektronicky.

Informace o přijímacích zkouškách:

Od roku 2017 probíhají přijímací zkoušky do všech maturitních oborů jednotně s využitím centrálně zadávaných jednotných testů. Tyto standardizované testy jsou poskytované Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání - CERMAT. Jednotné zkoušky se netýkají oborů s talentovou zkouškou, konzervatoří, a ani zkráceného studia pro získání středního vzdělávání ukončeného maturitní zkouškou.

Na střední odborné školy (nematuritní obory) se jednotné přijímací zkoušky nekonají. Každá škola má právo si zvolit svá kritéria pro přijímací řízení. Informace o přijetí na školu zjistí žák, popř. zákonní zástupci standardně z webu školy nebo na vývěsce příslušné školy. Podrobné informace ohledně přijímacího řízení naleznete přímo na webových stránkách MŠMT .

Co nás čeká ve školním roce 2024/2025

2.10.2024: Mistrovství v orbě žáků zemědělských škol a představení oboru opravář zemědělských strojů na SOU Dvořákova
13.10.2024: Exkurze v Agro škole Pozátín
21.10.2024: beseda se zástupci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

Konzultační hodiny :

PÁTEK 12:45 - 13:30 HOD.

Popř. si konzultace prosím domlouvejte předem telefonicky. Děkuji.

www.kampodevitce.cz

FB Kam po devítce